Blog Manager

Universal Article/Blog/News module

Bitcoin düşerken BTC fonlarına para yağdı – ETH fonları ise geriledi

Yazar:
Kategorisi:
Beğendim:
Beğenmedim:
Oluşturuldu:
23 Feb 2022

CoinShares verilerine göre, savaş gerilimine rağmen geçen hafta Bitcoin fonlarına 109 milyon dolar giriş oldu.

Bitcoin düşerken BTC fonlarına para yağdı – ETH fonları ise geriledi

HABERLER

En büyük kripto para birimlerinin değer kaybettiği haftada, kurumsal yatırımcılardan Bitcoin (BTC) fonlarına yaklaşık 89 milyon dolar ilave yatırım geldi. Bununla birlikte dev fonları yönetenler, toplam 15,2 milyon dolarlık çıkış gören Ethereum (ETH) yatırım ürünlerine ilgili davranmadı.

Cointelegraph tarafından bu hafta başlarında bildirildiği üzere, Bitcoin ağındaki faaliyetin üç ay önceki ATH seviyelerinden bu yana yüzde 30 düştü. Dijital altın, son zamanlarda önde gelen yatırımcılar için tercih edilen varlık gibi görünüyor.

CoinShares’in 22 Şubat tarihli “Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık” raporuna göre BTC fonları, 14 Şubat ile 18 Şubat arasında gerçekleşen 89 milyon dolarlık akışın ardından bu ay toplam 178,3 milyon dolar çekmeyi başardı.

Buna karşılık Ether yatırım ürünleri, şubat ayında şu ana kadar 2,6 milyon dolarlık toplam çıkış yaşadı ve son 11 haftadan yalnızca birinde giriş elde edildi.

Son yedi gün içinde BTC'nin fiyatı yüzde 14,6 düştü ve yaklaşık 38.000 dolarda ilerlerken Ether bu yazı yazılırken yüzde 16,2 düşüşle 2.668 dolar seviyesindeydi. Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Ripple (XRP) gibi diğer üst düzey varlıklar da çift haneli kayıplar yaşadı.

CoinShares, "Doğu Avrupa'da baş gösteren çatışmaların fiyat zayıflığı meydana getirdiğini" söylemesine rağmen, dijital varlık yatırım ürünlerine geçen hafta toplam 109 milyon dolarlık giriş oldu.

Bitcoin'in hakimiyeti yüksek olsa da kurumsal yatırımcılar Ethereum’un rakibi olan Avalanche'a bağlı 25 milyon dolar değerinde yatırım ürünü alırken, çoklu varlıklara ve Solana fonlarına da sırasıyla 9,4 milyon dolar ve 1,2 milyon dolarlık girişler yaşandı.

“Ocak ayında yaşanan çıkışların ardından son veriler, beşinci haftada giriş olduğuna işaret ediyor. Hem Avrupa'da hem de Amerika'da girişler görülürken, toplam 101 milyon ABD doları tutarında girişle ABD öne çıkıyor."

İlgili: Bitcoin fiyatı 38.000 dolara fırladı – Analistler "dip görüldü" diyor

Kurumsal varlık ve fon yöneticileri açısından CoinShares XBT fonu 21,6 milyon dolar düşerken, Purpose ve ProShares sırasıyla 63,2 milyon dolar ve 26.6 milyon dolar giriş yakaladı.

Henüz yorum yok...
Yorum Yazın
62821

Karakter Sınırı 400