Blog Manager

Universal Article/Blog/News module

Bitcoin için nihai desteğin 20.000 dolarda olduğu konuşuluyor

Yazar:
Kategorisi:
Beğendim:
Beğenmedim:
Oluşturuldu:
24 Feb 2022

Bitcoin için nihai desteğin 20.000 dolarda olduğu konuşuluyor

Analiste göre, Bitcoin spot fiyatında 30.000 doların altına doğru potansiyel bir dalış mümkün.

Bitcoin için nihai desteğin 20.000 dolarda olduğu konuşuluyor

PİYASA HABERLERİ

Bitcoin (BTC) fiyatına dair yapılan güncel bir değerlendirmede, 20.000 dolarlık destek bölgesinin test edilme ihtimali masaya yatırıldı.

Alım satım platformu Decentrader, 24 Şubat tarihli piyasa güncellemesinde mevcut Bitcoin spot fiyatı ile 20.000 dolar arasındaki son destek alanlarına dikkat çekti.

Analist Bitcoin’in 20 ve 200 haftalık hareketli ortalamasına bakıyor

Rusya'nın Ukrayna'daki askeri eylemi Asya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'ni sararken, hisse senetleri ve kripto para piyasalarında sert bir düşüşü tetikledi.

Bitcoin, 24 saatten kısa süre içinde yüzde 12 değer kaybetti ve beklentiler en kötüsünün henüz bitmediği yönünde.

Analist Philip Swift, "Böyle belirsizlik zamanlarında, stratejiniz konusunda çok net olmakta fayda var. Trader’lar için işlem seviyelerini net biçimde belirlemek ve güçlü risk yönetimine sahip olmak, hayati önem taşır” ifadesini kullandı.

"Uzun vadeli yatırımcılar için, tarihin önemli ana destek seviyelerine yaklaşıyoruz. Bu bölgedeki herhangi bir fiyat, önümüzdeki haftalarda dolar/maliyet ortalaması için iyi bir yer olabilir."

Önceki ayı piyasalarında hiç test edilmemiş olsa da boğalar için kritik seviye, 20.000 dolarda hesaplanan ve yükselmeyi sürdüren Bitcoin'in 200 haftalık basit hareketli ortalaması (WMA).

Swift, büyük olasılıkla Mart 2020 Covid çöküşünde görülen 20 haftalık hareketli ortalamanın altındaki sapmaların 30.000 doların altına bir düşüşe neden olacağına inanıyor.

Mesajında, "Fiyat düşmeye devam ederse, 20WMA sapma bantları, Bitcoin için 29.382 ila 25.253 dolar arasında potansiyel bir destek bölgesine vurgu yapıyor" dedi.

"Fiyatın 20WMA dolaylarına indiği son olay Mart 2020 Covid çöküşüydü. Ancak 2021 yaz aylarındaki gerilemede bu seviyeye çok yaklaşmıştı."

Destek seviyelerini gösteren BTC/USD grafiği. Kaynak: Decentrader

Hayal etmesi zor olsa da, Bitcoin'in yukarı yönlü hareketinin gelmesi durumunda hedef 37.500 ve 41.100 dolar civarında.

Yorgun Bitcoin sahipleri altın fiyatlarına gıpta ediyor

Decentrader, mevcut koşullar altında yatırımcılara, duygularının esiri olmamaları için tavsiye eden tek isim değil.

İlgili: Bitcoin fiyatı 30.000 dolara düşerse on binlerce BTC satın alacaklar!

Popüler Twitter hesabı Chase de aynı şekilde uzun vadeli stratejilerden vazgeçmeye gerek olmadığını savunarak sağduyulu hareket çağrısında bulundu

Henüz yorum yok...
Yorum Yazın
11836

Karakter Sınırı 400